Wynajem samochodu na Wyspach Kanaryjskich

Dzisiejszy post dotyczyć będzie doświadczeń związanych z wypożyczeniem samochodu na Wyspach Kanaryjskich. Dlaczego? Gdzie? Jak? I za ile? - na te pytania postaram się dziś wyczerpująco odpowiedzieć. Mam nadzieję, że te informacje okażą się dla Was przydatne :)

DLACZEGO?

Po pierwsze: frajda
Uwielbiam samodzielnie eksplorować miejsca, w których jestem. Podróżowanie wypożyczonym samochodem jest przyjemnością samą w sobie. Drogi na Wyspach Kanaryjskich są nie tylko widowiskowe, ale także doskonałej jakości. Czy to autostrada, czy też wąska, kręta droga w górach, na próżno szukać tu dziur w asfalcie czy nierównej nawierzchni. 


Po drugie: wygoda
Co prawda transport publiczny na Kanarach funkcjonuje całkiem nieźle, są jednak miejsca, w które dojechać można wyłącznie autem (np. Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote). Samochód pozwoli Wam na bezpośrednie dotarcie do wszystkich zakątków wyspy.

Po trzecie: oszczędność
Wypożyczenie samochodu na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo opłacalne finansowo. Wykupienie wycieczek u rezydenta lub w lokalnym biurze podróży kosztować będzie zdecydowanie więcej niż samodzielny dojazd. Poza tym spędzicie w najciekawszych miejscach dokładnie tyle czasu, ile będziecie chcieli, a nie tyle ile przewidziano w programie wycieczki. Szczegółowo o kosztach na jakie musicie się przygotować przeczytacie w punkcie: za ile?

GDZIE?

Tak naprawdę na Wyspach Kanaryjskich istnieje mnóstwo miejsc, w których możecie wypożyczyć samochód. Do wyboru macie albo sieciówki (np. Cabrera Medina, CICAR, Orlando, PlusCar i wiele, wiele innych) lub małe, prywatne wypożyczalnie. Wydawać by się mogło, że te mniejsze oferują lepsze ceny, jednak nie zawsze jest to prawdą. Koniecznie dopytujcie o całkowity koszt wynajmu, włącznie z pełnym ubezpieczeniem. Wówczas okazać się może, że sieciowe wypożyczalnie zaoferują Wam korzystniejsze warunki.

JAK?

Stacjonarnie
Na Teneryfie zdecydowałam się na to, by samochodu poszukać dopiero na miejscu. Zatrzymałam się w maleńkiej, nieturystycznej miejscowości, więc trzeba było sporo nachodzić się, by znaleźć wypożyczalnię.  W kurortach nie będziecie mieć podobnego problemu - w Puerto del Carmen na Lanzarote wypożyczalnie mijaliśmy co kilkadziesiąt metrów.

Załatwienie formalności trwa kilka minut, potrzebny będzie tylko prawo jazdy. W biurze podpisaliśmy umowę, zapłaciłam gotówką (bez żadnego depozytu) i wyjechałam białym Oplem Corsą.

Przez Internet
W przypadku ubiegłorocznego wyjazdu, wcześniej zaczęłam rozglądać się za samochodem do wynajęcia. Zdecydowałam się na rezerwację z dwumiesięcznym wyprzedzeniem za pośrednictwem Internetu. Wybrałam sieciową wypożyczalnię PlusCar ze względu na bardzo duży wybór pojazdów, atrakcyjne ceny i korzystne warunki.

Na stronie wypożyczalni wybrałam samochód, ilość dni, czas i miejsce odbioru i zwrotu. Po kilku minutach otrzymałam e-mail z potwierdzeniem rezerwacji. Co ważne! Na tym etapie nie ponosimy żadnych kosztów, nie wpłacamy zaliczki ani depozytu, bezpłatnie możemy zmienić daty i okres wypożyczenia lub zupełnie z niego zrezygnować.
W wybranym dniu w recepcji hotelu pojawił się pracownik wypożyczalni, wspólnie udaliśmy się do biura, by tam załatwić wszelkie formalności - podpisać umowę i zapłacić (kartą kredytową lub debetową - PlusCar dopuszcza tylko taką formę płatności w przypadku internetowych rezerwacji).

Na stronie internetowej wypożyczalni oraz różnych forach znalazłam informację, iż PlusCar nie zezwala na podróżowanie wynajętym samochodem pomiędzy wyspami - robi się to na własne ryzyko. Pomimo tego pracownik wypożyczalni zapewnił, że w przypadku wyjazdu i powrotu w tym samym dniu nie ma problemu, by zabrać auto na prom. Co więcej - ubezpieczenie działać będzie również na Fuerteventurze. Dlatego zawsze pytajcie, by rozwiać wszelkie wątpliwości - w bezpośredniej rozmowie z przedstawicielem firmy okazać się może, że warunki wypożyczenia nie są aż tak restrykcyjne, jak przedstawia to strona internetowa.

ZA ILE?
Teraz to, co pewnie interesuje Was najbardziej - ile to wszystko kosztuje? Tak naprawdę wszystko zależy od tego gdzie wypożyczycie samochód i na jak długo. Zdecydowanie korzystniejsze są wypożyczenia długoterminowe niż na jeden dzień. Doba użytkowania samochodu kosztuje średnio 30 €, podczas gdy wynajęcie na kilkanaście dni obniżyć może tę stawkę nawet o 50% :)
Kolejna dobra wiadomość jest taka, że cena benzyny na Wyspach Kanaryjskich oscyluje w granicy 1 € / litr :) Nic tylko jeździć!

Teneryfa
Wypożyczalnia: Tropic
Wcześniejsza rezerwacja: nie
Samochód: Opel Corsa
Ilość dni: 10
Cena: 200 € (w przeliczeniu za dobę 20€)


Lanzarote + Fuerteventura
Wypożyczalnia: PlusCar
Wcześniejsza rezerwacja: tak
Samochód: Peugueot 2008
Ilość dni: 11
Cena: ok. 150 € (w przeliczeniu za dobę ok. 14 €)


Jak oszczędzić na wypożyczeniu samochodu?
1) Wcześniejsza rezerwacja przez Internet - to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Rezerwując z wyprzedzeniem macie również większą ilość samochodów do dyspozycji, a także pewność, że wybrany model na pewno będzie wówczas dostępny (co ważne zwłaszcza w sezonie wakacyjnym)

2) Dłuższy czas wypożyczenia - my bardzo lubimy mieć samochód do dyspozycji przez niemal cały wyjazd. Wówczas możemy wybrać tańsze zakwaterowanie na uboczu (znów oszczędność)- do centrum miasta czy na świetną plażę dojedziemy przecież wynajętym autem :)

3) Ekonomiczny samochód - jeśli planujecie dużo jeździć, wybierzcie samochód, który nie będzie palił jak smok ;) Pamiętajcie, że Wyspy Kanaryjskie to w dużej mierze tereny górzyste - tam najbardziej użyteczne okazują się biegi pierwszy i drugi...

Dajcie znać jakie są Wasze doświadczenia z wypożyczalniami na Kanarach i w innych rejonach świata!

Komentarze

  1. Razem z bratem wypożyczyliśmy samochody na www.carrentpartner.pl – mają bardzo dobrą ofertę!

    OdpowiedzUsuń
  2. www.carrentpartner.pl – polecam! Firma, dzięki której bez trudu można wypożyczyć samochód.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz pozostawić ślad po swojej wizycie :)
Zapraszam do komentowania!

Zobacz również